Aktualności:

Walne Zebranie Sprawozdawcze

08-02-2024

Zakończenie termomodernizacji budynku OSP

26-03-2023

Zdarzenia:

Alarm Fałszywy

01-01-1970

Pożar sadzy w kominie przy ul. Ślosarczyka

23-01-2013

Nowy system alarmowania !

 

Działanie serwisu ALARMOWANIE.PL członków OSP polega na tym, że na telefony komórkowe strażaków  będzie dzwonić nasze Centrum Alarmowania OSP prezentując się numerem 89-679-69-00 lub 34-340-11-00. Numery te  strażacy muszą  zapisać w swoim telefonie komórkowym pod przyjazną nazwą ALARM OSP lub ALARM-REMIZA oraz przypisać do tych numerów dedykowany dzwonek ( np. syrena strażacka, inną melodię – pliki do pobrania dzwonków znajdują się w zakładce Dzwonki strażackie na telefon ), a gdy zadzwoni telefon to bez spoglądania na wyświetlacz strażak będzie wiedzieć, że został ogłoszony alarm dla OSP.

 

Serwis ALARMOWANIE.PL będzie dzwonić dwa razy przez ok 15 sekund (drugie dzwonienie po ok 60 sekundach) chyba, że ktoś odrzuci pierwsze alarmowanie wtedy system do nie go już nie zadzwoni. System traktuje taką osobę jako powiadomioną o alarmie i dlatego nie zachodzi potrzeba powtórnego alarmowania oraz dekoncentrowania strażaka, który udaje się do remizy. Podwójne alarmowanie daje możliwość zaalarmowania tych osób, które nie słyszały pierwszego alarmowania lub prowadziły rozmowę telefoniczną podczas pierwszego alarmowania. Warto też zapamiętać numery naszego centrum ponieważ po zakończonej rozmowie często otrzymujemy sms-a
z podaniem numeru jaki próbował się dodzwonić.  

 

Uruchomienie alarmowania OSP może odbywać się też przez uprawnione numery telefonów strażaków ( każda OSP może wyznaczyć do 6-ciu takich numerów). Należy zadzwonić  na numer 89-679-69-01  lub zapasowy 34-340-11-01  (wystarczy dać tzw. strzałkę max 5 sekund aby nie zastawiło się połączenie, inaczej usłyszy się zapowiedź „Zlecenie przyjęto do realizacji” - osoba zlecająca alarmowanie  poniesie wtedy koszt rozmowy trwającej ok 2 sekundy wg stawek obsługującego ją operatora). Numer zlecający alarm nie zawsze otrzyma alarmowanie z naszego serwisu ALARMOWANIE.PL ponieważ system traktuje go jako zajęty, poza tym osoba ta wie,
że jest alarm dla OSP skoro ogłasza.

 

Prosimy aby strażacy w miarę możliwości powyłączali usługę poczty głosowej w swoich telefonach. W przeciwnym wypadku gdy strażak odrzuci dzwonienie z naszego serwisu, to na jego numerze telefonu włączy się poczta głosowa i zostanie nagrany komunikat naszego serwisu „Alarm dla straży pożarnej”.

 
Poniżej podajemy aktualne kody do WYŁĄCZANIA POCZTY GŁOSOWEJ

 T mobile - na kartę i abonament    ##002# (zadzwoń)      
Orange    - na abonament i MiX            *110*20*00# ( zadzwoń )                                               karta                 *110*03*00#        (zadzwoń)

Play   nie zależnie czy  karta czy abonament        ##002#                  (zadzwoń) 

                                                                      *111*56*3# - sprawdzenie stanu usługi

Plus   abonament                                                     ##002#                   (zadzwoń)

          karta lub mix plus                                      *122*00#               (zadzwoń)

Należy wybrać właściwy kod i nacisnąć przycisk ZADZWOŃ

 


 Więcej szczegółowych informacji oraz dzwonki do pobrania na stronie: http://www.alarmowanie.pl/